posłuchaj, To Accomplish Ciebie

Jul 01, 2016  

Tudo começou em com August Oetker residente na cidade de Bielefeld, norte da Alemanha. Tam nie ma śladu poważnej analizy, a zamiast niej dostajemy zwykłą publicystykę, którą oczywiście - co można było zresztą bez trudu przewidzieć - t odróżnieniu od opracowania Warcoka, natychmiast zaatakowano na wszystkich poziomach korporacji, i który to atak - również zgodnie z przewidywaniami - doprowadził do tego, że Święcicki złożył publiczną samokrytykę i za swoją nieroztropność wszystkich przeprosił.

Długo myślałem, w jaki sposób przejść do właściwego tematu dzisiejszej notki bez zmuszania Czytelnika do tego, by oglądał to, co tam się wydarzyło 1 czerwca i niestety nie udało mi się. Jeśli bowiem spojrzeć Dr. Michael Tam na to, co tam się wyprawia, jak na sztukę właśnie, to ja osobiście, jak długo żyję, takiego gówna nie widziałem. Brincando, brincando, hoje faz 7 anos que Michael Jackson partiu dessa pra uma melhor.

I nie łudźmy się, tam nie byłoby ani Jarosława Kaczyńskiego, ani nikogo, kto by w jakikolwiek sposób przypominał tym, że w Polsce jest coś takiego, jak opozycja. Gdy myślę tekście z „Wyborczej”, jej autorce, całym tym towarzystwie, no i wreszcie tym, jak oni widzą świat, nie mogę nie dojść do wniosku, że tam pewien postęp jednak da się zaobserwować. Niewykluczone nawet, że część z nich bierze pod uwagę możliwość, że jakąś tam duszę to ona jednak ma i że to jest naprawdę warte zadumy.